Пътуване с кола до Истанбул

Ако прекарвате свободното си време по необикновен начин. Или ако искате да го прекарвате така.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -8.2 (Jan 8, 2019)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 153 times
Been thanked: 483 times

Re: Пътуване с кола до Истанбул

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 21 мар 2019, 01:22

Аз пътувам в Турция вече 20 години. Обиколил съм я почти навсякъде по крайбрежието, като няколко пъти съм прекосявал и планините на път за Анталия. Винаги съм се оправял с английски без проблеми. В редки случаи съм попадал на хора, които говорят само турски, но като имаме предвид, че 10% от думите в българския са с турски произход, а и аз обичам да уча чужди езици и знам доста турски думи, то не съм имал проблеми да се разбера и с тези хора. Но в туристическите райони трудно може да се намерят хора, които да не говорят английски. Освен ако не е в някой хотел, където работят основно с различен тип туристи. Случвало ми се е да говорят само руски (просто персоналът бяха руснаци), но това разбира се не е никакъв проблем, поне за мен.
Смешно е да се оплакваме, ако идете в Южен Китай и цял ден срещате хора, от които 99,99% говорят единствено кантонски и не можете да разберете нито звук, нито пък можете да прочетете нещо написано, тогава става наистина забавно. 你明白了嗎?

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Cheri
Регистриран: 08 ное 2019, 21:19
Район: Варна
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от Cheri » 08 ное 2019, 21:23

Здравейте. Интересува ме дали някой в скоро време ще пътува до Истамбул, от Варна, или Бургас и евентуално мине през Малко Търново. За първи път ще пътуваме с кола и имаме нужда от практични съвети най-вече, ако може някой да ни придружи и помага за пътя, а возенето ще е от нас!??? Благодаря предварително!

Потребителски аватар
dragodream
Любител на южните растения
Регистриран: 22 окт 2014, 15:06
Район: Карлово
Надморска височина (m): 480
USDA zone: 7b/8a
Любим климат: колкото може по-топло
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Непрочетено мнение от dragodream » 08 ное 2019, 22:17

Аз пътувам във вторник сутринта но съм от Карлово. Няма нищо страшно. Ако имате въпроси питайте. Ако желаете елате с нас.

Cheri
Регистриран: 08 ное 2019, 21:19
Район: Варна
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от Cheri » 09 ное 2019, 21:58

С удоволствие да пътуваме заедно, мерси, но другата седмица няма да сме готови още....Планираме по-другата седмица! Ако може за тогава да се присъеденим.... Ще пресечем границата на Малко Търново-та къде там: във фрее шопа, или веднага след границата( но къде точно ?) се купува винетката за тол таксите? Трябва ли да се спазва ограничението за скоростт на магистралите-и колко е тя? Как е с техните полицаи-спират ли коли с чужда регистрация? И най-вече ме притеснява влизането в Истамбул-трафика как е, колко време се стига до центъра и дали толкова ужасно карат( без мигачи, само с клаксони и махане на ръка, засичат...)? Просто да не се бутнем с някого ме е страх!?Иначе за паркирането-там където ще спим, би трябвало да има и място за паркиране. Взели сме си и Навигация. Малко доста се получи-но това е, което ни тревожи, ако знаете-кзавйте което знаете! Затова много ни се искаше да пътуваме с някого, кйто знае пътя и тези детайли!? Но и на вашите съвети и знания, благодаря! PS. И в колко тръгвате сутринта и колко часа се предполага, че пътувате( ясно е, че се чака на границата и се спира за почивки, но горе-долу?) Мерси още веднъж! Ако искате пък да се чуем по тела-за по-кратко? :)

Отговори

Върни се в “Туризъм, Водолазни спортове, Екстремни спортове”