Кефалония или Закинѳос?

Ако прекарвате свободното си време по необикновен начин. Или ако искате да го прекарвате така.
Отговори
Потребителски аватар
Смрика
Любител на южните растения
Регистриран: 21 яну 2014, 11:38
Район: Кюстендил
Надморска височина (m): 480
Метеостанция: http://vremeto.org/siskovci/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 27 times

Кефалония или Закинѳос?

Мнение от Смрика » 16 яну 2020, 22:21

Не съм ходил на нито един от двата и сега обмислям почивка, Закинѳос отдавна ми е в главата, но освен прочутия плаж Навагио има ли какво да се види? Не е като да не знам как да ползвам гугъл, но нещо не ми се струва много интересен островът, първоначално даже аха да запазя хотел в Лаганас, то пък това се оказа некаква свинщина с ордите британски туристи, от които по-далече, та сега гледам съседния Кефалония и ми струва доста по-интересен.

Ще съм благодарен на всеки, който може да направи сравнение между двата острова.

П.П. Реших да възкреся кирилската тита в изписването на името на Закинтос <he-he>

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.1 (9-Feb 2020)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 366 times
Been thanked: 982 times

Re: Кефалония или Закинѳос?

Мнение от Kiril Donov » 17 яну 2020, 00:58

На Кефалония не съм ходил, но на Закинтос съм бил няколко пъти. Ходихме с колата, защото си имаме любими хотелчета и ресторанти по пътя и така забавлението започва още от Пловдив.
На мен Закинтос ми е любимо място. Обичам много западните брегове с уникалните пейзажи и бурното море с искряща кристална вода. Обичам и източните брегове с хубавите плажове, костенурките и изобилието на риби в рифчетата (много обичам да се гмуркам). Обичам и хубавите селца по баирите, разкошния зехтин, виното и храната.
Всеки обаче се интересува от различни неща и затова е добре да прочетете и да решите за себе си. Аз съм слушал добри отзиви и от Кефалония, затова със сигурност някой ден ще идем и там.

Отговори