Градината на Монов

Тук всеки член на форума може да отвори тема, която ще е само за неговата градина.
Коментари за зимната защита и аклиматизацията на южните растения
Потребителски аватар
Монов
Любител на южните растения
Регистриран: 04 юли 2013, 13:50
Район: Враца
Обект Краводер
Надморска височина (m): 187
Минимум последна зима (°C): -21°С
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

Re: Градината на Монов

Мнение от Монов » 23 фев 2021, 19:47

Predator 70 написа:
23 фев 2021, 19:22
Монов написа:
23 фев 2021, 19:11
То довечера легни да спиш и се незавивай по твоята логика.
Не ща да споря ама сравнението не е коректно,тялото излъчва топлина а палмата никаква.
.Защо тогава хората които имат външни чешми ги увиват зимно време аз също го правя чешмата не излъчва топлина. Аз винаги си увивам и никога не ми се е цепила комшията често забравя и после прави…. Надявам се сравнението да е коректно. Ок не искам да ти променям мнението и на мене не ми се спори, вие си знаете но за мен пасивното завиване има значение.

Потребителски аватар
Смрика
Любител на южните растения
Регистриран: 21 яну 2014, 11:38
Район: Кюстендил
Надморска височина (m): 480
Метеостанция: http://vremeto.org/siskovci/
Has thanked: 61 times
Been thanked: 130 times

Re: Градината на Монов

Мнение от Смрика » 23 фев 2021, 20:31

Тънкото стреч фолио около дървото единствено може да го предпази от прекия мраз, което предполагам все е нещо, но температурата под и извън него си остава една и съща, това за през нощта, през деня най-вероятно под найлона като огрее слънцето се повишава температурата и това дава на растението по-благоприятна температура от околната и по-кратко излагане на температури, които не му понасят [Киро беше писал за едни растения (маслини?), че оборил теорията на Серафимов за температурните амплитуди, които според Серафимов били неблагоприятни за оцеляването в студените месеци]. Относно завиването на чешми хората го правят с колкото може по-дебели тъкани (черги, чували и парцали) и това със сигурност дава достатъчно изолация, която предпазва тръбите от това да достигнат околната температура.
These users thanked the author Смрика for the post:
Kiril Donov (23 фев 2021, 20:59)
Rating: 6.7%

Отговори